Jak používat výpočet JITIS FREE při výběru vozidla v autobazaru

Jak používat výpočet JITIS FREE při výběru vozidla v autobazaru:

 

Kalkulátor JITIS poskytuje (zašle na Vámi zadaný e-mail) již i ve FREE bezplatné verzi dokument PDF. Studie uvnitř dokumentu obsahuje budoucí provozní náklady na 2 roky v členění:

·         Základní seznam technických údajů o vybraném vozidle

·         Graf nákladů na provoz, díly, práci, amortizaci a nájezdovou křivku.

·         Kalendář budoucích nákladů s cenovým rozpisem podle nájezdu km v čase

·         Reálnou spotřebu, Měsíční výdaje na provoz, Ceny práce v servisu

·         Náklady na kilometr a pokles ceny vozidla

·         Zanedbanou údržbu a opravy

Za zanedbanou údržbu na konkrétním vozidle je považováno vše, co mělo být vzhledem ke stáří a najetým kilometrům již provedeno a opraveno.

Ve FREE výpočtu je „Zanedbaná údržba“ vyjádřena jednou částkou a jmenovitým rozpisem položek, které jsou seřazeny podle jejich ceny od nejvyšší – tedy nejdražší. Přesné ceny za položky nejsou uváděny.

Studie je tak vhodná pro zjištění, které opravy měly být již provedeny, které díly vyměněny a na co je tedy třeba se v autobazaru zeptat !

Do vytištěné studie si můžete poznamenat skutečně provedené opravy, nebo například stupeň opotřebení pneumatik, vybraných dílů, nebo zapsat kdy která oprava byla provedena.

To lze zjistit například ze servisní knížky, faktur za opravy, nebo změřením opotřebení brzd, pneumatik, nebo tlumičů při kontrole v servisu.

Studii také můžete přímo odeslat e-mailem do autobazaru s žádostí o vyplnění požadovaných informací. Ochota prodejce o sdělení potřebných informací Vám ihned ukáže solidnost nabídky.

Uvědomte si, že vše co již mělo být provedeno a opraveno a co nebudete mít zdokladováno, budete muset sami v dohledné době zaplatit !

Zjištěné hodnoty opotřebení, provedené opravy a nastavení vlastního nájezdu kilometrů, výběru kvality dílů a další upřesnění vozidla (verze motoru, převodovky apod.) pak po úhradě poplatku 6€ / 162,- Kč zadáte do komplexního výpočtu JITIS 36 Pay.

Celý výpočet se provede znovu s již zadaným opotřebením a přenastavením osobních hodnot na období 3 let a Vámi zadaným ročním nájezdem.

Obdržíte komplexní studii budoucích nákladů na provoz vozu, kterou si v rámci jedné platby můžete ještě 10x přepočítat, nastavit jinak parametry, nebo doplnit opotřebení a provedené opravy.

Spočítejte si v aplikaci www.jitis.eu budoucí náklady na opravy a provoz.

Zkontrolujte, co bylo již provedeno, a nenechte se oklamat tvrzením, že je vše již hotovo. Ušetříte peníze i budoucí starosti!

 

Váš tým JiTiS

 

Redakce JiTiS


Chcete vědět více o JiTiS? Základní výpočty ZDARMA a nebo si přečtěte více