JITIS TCO pro autoservisy 1. díl

JITIS TCO pro autoservisy 1. díl

 Proč by se měl autoservis zajímat o TCO?

Náklady na provoz automobilu, známé pod anglickou zkratkou TCO Total Cost of Ownership, jsou diskutovaným tématem nejen fleetových specialistů, ale stále více i soukromých majitelů osobních automobilů.

Mnoho z nich si totiž uvědomuje, že provozní náklady nejsou jen za benzin, nebo naftu, ale i za udržení vozidla v provozu – nákladech na údržbu, opravy, pneumatiky, náplně a další. A to vše v závislosti na značce, stáři vozu, najetých kilometrech a dalších skutečnostech.

Proč by se měl tedy servis o provozní náklady zákazníkova vozidla zajímat?

Odpověď na otázku je zakleta v kvalitě zákaznických služeb, odborném poradenství a důvěře zákazníka – tedy jak majiteli vozu, poskytnout důležité informace o tom co ho čeká v příští době za opravy. Kolik budou stát, poradit, zda je již čas vozidlo prodat a jaké případně koupit!

Nedílnou součástí JITIS TCO je také plán údržby a oprav a tzv. zanedbaná údržba, tedy to co již mělo být na vozidle vyměněno či opraveno vzhledem k jeho stáří a najetým kilometrům.

Plán údržby pak slouží pro servis i jako nejsilnější nástroj pro vazbu na zákazníka. Není pro servis důležitější informace, než ta, kdy bude který zákazník potřebovat co opravit. Lze tak aktivně kontaktovat majitele vozu s nabídkou plánované údržby či opravy.

To vše lze dnes již řešit i pomocí On-line webové aplikace. Zadáním vozidla a jeho technického stavu, případně z již realizovaných oprav jednoduše vypočítáte zanedbanou údržbu a budoucí opravy.

Navíc tuto informaci můžete v grafickém výstupu nabídnout Vašemu zákazníkovi.

Nečekejte na to, až si to zákazník přiveze sebou do servisu! A začne Vám ukazovat, co se má na jeho vozidle kdy dělat. I pro něho je to totiž přístupné!

Výpočetní systém www.jitis.eu počítá TCO náklady pro více než 20.000 modelů vozidel, obsahuje termíny předepsaných inspekcí a jejich rozsahu, sleduje i opotřebení dílů podvozku, pneumatik, motoru, časové normy oprav i doporučené ceny dílů. A to dokonce i v různých kvalitách přiřazených podle stáří vozidla.

Sledování TCO vozidla zákazníka je klíčem k jeho spokojenosti a bude rozhodovat i o výběru servisu a loajalitě majitele auta. Bude rozhodovat i o plánování práce servisu, nákupu náhradních dílů v novém plánovacím JIT (Just in Time) systému dodávek.

TIP: Naskenujte QR kód z níže uvedeného PDF nebo obrázku v článku mobilním telefonem – dostanete se přímo do výpočtů TCO

Link na stažení PDF JITIS Certifikátu: certificate_BM5RP44EFVOA.pdf

Příště: Jak využít JITIS TCO při nákupu ojetého vozidla a stanovení jeho plánu oprav.

 

Zpracoval: Ing. Zdeněk Svoboda, JiTiS CZ s.r.o.

 

 

 

Redakce JiTiS


Chcete vědět více o JiTiS? Základní výpočty ZDARMA a nebo si přečtěte více